top of page
iCard karekod ile geçiş kontrol

Karekod ile geçiş kontrol

ICARD LOGO GOLGELİ.png

Kişisel Verileri Koruma Kanununa uygun, 
Türkiye'nin en çok tercih edilen;

Kurumsal mobil geçiş
kontrol uygulaması

iCard %100 Türk sermayesi ile Türk yazılımcıları tarafından hazırlanmıştır.  

Tecrübeli ve güçlü yazılım

İlk olarak 2017 yılında fitness sektörüne özel geliştirilen ve günümüzde yaklaşık 150bin kişi tarafından kullanılan "GymPro Mobile" sonrası Argedan uzmanları tarafından Plaza, Site, Teknokent, Ofis ve Fabrika ve benzeri tesisler için aynı altyapı ile yaratılan iCard; şu anda Türkiye'nin en çok tercih edilen ve en kapsamlı karekod ile geçiş kontrol uygulamasıdır. 

Çünkü; iCard'ı başarılı yapan Argedan'ın 24 yıllık tesis yönetimi yazılımları konusundaki benzersiz tecrübesidir.

ICARD EKRAN_edited.png
icard donanım_edited.png
icard ofis
icard plaza
icard teknokent

Kurum içi mobil
ön ödeme ile cafe & restoran vb. işletmelerde nakit kullanımına son

iCard. Karekod ile geçiş kontrol
icard logo yeni_edited.png

Güvenilir alt yapı 

iCard yazılımında oluşan verilerinizi ister Argedan'ın güvenli sunucularında (Server) bulut teknolojisi ile kullanın ve biz bakımını / yedeklemesini yapalım; isterseniz de kendi sunucularınızda kullanın. Her iki alternatifte de verileriniz şifrelenmiş web servisleri aracıyla her daim güvendedir. 

Ayrıca; iCard yazılımı içerisindeki benzersiz yetkilendirme altyapısı ile verileriniz ve ayarlarınız sürekli korunmaktadır.  

Bir geçiş kontrol yazılımından fazlası

iCard yazılımının güçlü karekod ile geçiş kontrol özelliği sahip olduğu benzersiz işlevlerden yalnızca biridir. 

 • Birden fazla alana farklı yetkiler ile geçiş kontrol,

 • Cafe ve mağaza ödeme (e-cüzdan),

 • Yemekhane takip,

 • Personel çalışma takvimi, 

 • PDKS yazılımları için veri transferi,

 • Otopark yazılımları ile entegrasyon,

 • Detaylı raporlama,


...ve benzeri işlevleri ile tesislerin ihtiyacı olabilecek detaylarda çözüm ortağı olarak sizlere birinci sınıf bir hizmet verir.

Kullanıcı dostu ekranları, basit ve alternatifli raporlama alt yapısı, özel güvenlik tedbirleri ile tesis yöneticilerinin; kolayca indirilip kullanılmaya başlanan basit mobil uygulaması ile son kullanıcıların beğendiği bir masaüstü yazılım ve onunla birebir entegre mobil uygulamadır.

(*) Bazı özellikler opsiyoneldir.

AACSCIZIM_edited.png
icard logo yeni_edited.png

iCard kullanıcısı ayrıcalıklı markalar

Argedan uzmanları tarafından hazırlanan ve 1998 yılından bu yana yüzlerce firmanın kullandığı yazılım ve mobil uygulamalarına ek olarak; rakipsiz iCard ürünü kullanan firmalar aşağıdaki gibidir.

Tüm listeyi görmek için lütfen tıklayınız.

REFERANSLARs.png

iCard Teknokent Çözümleri

iCard'ın ayrıcalıklı özelliklerine ek olarak Teknokentlere özel modülleri ile teknokent içerisinde faaliyet gösteren firmaların giriş çıkış kontrolleri uygulama ile kolayca yapılmaktadır. 

Ayrıca; birden fazla firmada çalışan kişilerin giriş çıkışları birebir takip edilebilmekte ve Teknokentler tarafından kullanılan yönetim yazılımlarına veri verme ve veri alma yöntemleri ile karşılıklı entegrasyon yapılabilmektedir. 

iCard; en çok tercih edilen Teknokent yönetim yazılımlarından biri olan Solvera ile entegredir.  

logo.png
094-Large_edited.png
BUDATEK TEKNOKENT icard karekodlu geçiş sistemi kullanıyor
20170724_111352_WEB_edited.png

ASO Teknopark bir iCard kullanıcısıdır.

iCard El okuyucu entegrasyonu
iCard Parmak izi entegrasyonu
iCard göz tarama entegrasyonu
iCard kartlı geçiş entegrasyonu

iCard'ın entegre olduğu diğer geçiş kontrol sistemleri

iCard yazılımı; başta kendi özel Mobil uygulaması (iCardQR) ile karekodlu geçiş sistemleri olmak üzere; Biometrik (el, parmak izi, retina tarama) sistemlerden kart okuyucularına kadar  bir çok Geçiş Kontrol donanımı ile birebir entegre olarak da çalışmaktadır. 

iCard yazılımının benzersiz özelliklerini; başka geçiş kontrol sistemleri ile kullanmak istiyorsanız, lütfen Argedan ekibi ile bağlantıya geçiniz. 

Karekod ile geçiş güvenli midir?

Karekod ile geçiş kontrolü biometrik sistemler ile karşılaştırmak pek tabiki mümkün değildir. Ancak biometrik sistemler sonrası elimizde kalan kartlı geçiş kontrol sistemlerine göre karekod tartışılmaz üstünlüklere sahiptir. 

 

 • iCard karekod sistemi yalnızca sizlerin belirlediği üyelik saat ve günlerine göre geçiş izni verir. Bunun için ayrı bir ayar yapmanıza gerek yoktur. iCard yazılımınızda sizler tarafından ayarlanmış kişilerin kullanım saatleri otomatik olarak Mobil Uygulama tarafından anlık takip edilir. Kişiler bu saatler dışında geçiş yapamazlar. 

 • iCard uygulaması açıldığında ve oluşan karekod okuyucuya okutulduğunda; sistem anlık olarak (Ort. 20 milisaniye) kişinin haklarını kontrol eder ve turnikeye geçiş izni verir.

 • Her karekod açıldığı an; ekranda 5 saniye kalır ve sonra otomatik olarak değişir. Böylece karekod resminin başka kişiye resim olarak gönderilmesi ile geçiş engellenir. 

 • Kişiler; karekod ile giriş yaptıktan sonra, karekodu tekrar -ikinci kişiyi içeri almak için- “GİRİŞ” alanına okutmak isterse; izin verilen saatler dâhilinde dahi olsa turnike açılmaz. (Anti Passback) Karekodun tekrar çalışabilmesi için önce çıkış yapması gereklidir. Çıkış yapıldıktan sonra yeniden karekod okutulup giriş yapılabilmesi için ise  XX dakika beklenmesi gerekir.  (XX süresi tesis tarafında belirlenir. Bu özellik için turnikenin çıkış tarafına da karekod okuyucu cihazının konulması gerekmektedir. )

 • Uygulama bir kişinin telefonuna kurulduktan sonra başka birinin telefonuna (aynı aktivasyon kodu ya da kullanıcı adı/şifre ile) kurulamaz. Uygulama ilk kurulduğu telefonun donanım bilgilerine erişir ve saklar. Yeni bir telefona kurulum yapılması için, kişiye yeni bir aktivasyon kodu yollanması gerekir. Bu durumda eski telefondaki uygulama çalışmaz. 

iCard karekod ile geçiş kontrolü; hem karekod okuyucuların hem de telefon sahibinin yeterli bir internet bağlantısı olması gereklidir. Karekodlu geçiş kontrol sistemleri; kartlı geçiş sistemlerine göre çok daha güvenli olup; bu modüle sahip telefonların (kartlı geçiş sistemlerindeki gibi) kişiler arasında el değiştirmesi ve geçiş yapması engellenemez. 

Karekod (QR Code) ile ilgili diğer bilgilendirici yazıları okumak için

iCard Bilgi Bankası bölümümüzü inceleyiniz.

iCard uygulaması Veri Güvenliği Açıklaması

 • iCard uygulaması herhangi bir veri tutan ve işleyen bir uygulama değildir. Tüm veriler uygulamayı kullanan firma sunucularında tutulur. 

 • Web servisler aracılığı ile uygulama sahibinin sunucularındaki verileri şifreli bir ortamda doğrular. Uygulamaya ilk giriş aşamasında kullanıcı hesabı ile birlikte cihaza / uygulamaya özgü benzersiz bir kod üretilir ve hesap ile ilişkilendirilir ve sunucu ile arasında bu kodlar kullanılır. 

 • Dolayısıyla iCard firmaların sunucularındaki bilgilere ulaşamaz.

 • iCard yazılımı hiçbir şekilde kişilerin telefonlarından; telefon numarası, imei, mac adresi ve herhangi bir konum bilgisi almaz. 

 • Uygulamanın bu ve benzer bilgileri almak istemesi halinde zaten Apple ve Google işletim sistemleri bunu kullanıcıya hatırlatmakta ve onay almaktadır. Kaldı ki; Apple ve Google firmalarının gizlilik koşulları gereğince geliştirme yaparken kullanıcıdan hangi izinlerin hangi amaçla isteneceği açıkça belirtilmek zorundadır. Kullanıcıdan habersiz cihazın herhangi bir verisine uygulama aracılığıyla erişim bu sebeple mümkün olmamaktadır.

 • iCard tarafından kişilerin telefonlarından alınan izinler; wi-fi kontrolü, internet erişiminin olup olmadığı, web servisler aracılığı ile bilgi alışverişi, bildirim (push notification) ve uygulamanın sağlıklı çalışabilmesi için gerekli benzer uygulamaların kullandığı genel izinlerden oluşmaktadır. 

bottom of page