top of page

iCard. 

Moduller

iCard Ek Modüller 

iCard sadece bir geçiş kontrol uygulaması değildir. Argedan Bilişim A.Ş.'nin 24 yıllık tesis yönetimi konusundaki tecrübesi ile bir mobil uygulama ile çalışanlarınıza sunabileceğiniz bir çok özel işlevi de beraberinde kullanmanıza imkan sağlar. Ana pakete ek olarak satın alabileceğiniz bu özel modüller ile işletmenizi modern teknolojiye uygun bir şekilde yönetebilirsiniz. 

Aşağıda ana başlıkları belirtilen modüllerde firmaya özel geliştirmeler de yapılabilmektedir. Daha fazla detaylı bilgi için lütfen iCard uzmanları ile bağlantıya geçiniz. 

Mobil karekod ile E-Cüzdan takibi

Cafe vb. alanlar için ön ödemeli kurum içi satış sistemi

İşletmeniz içerisinde bulunan satış noktalarında iCard Mobil uygulaması ile kişiye özel e-cüzdan modülü ile ön ödemeli satışlar yapabilirsiniz. İster ön ödemeleri bizzat siz yükleyin, ister çalışanlarınız kredi kartları ile kendileri yüklesinler. iCard E-Cüzdan ile ilgili ana başlıkla aşağıdaki gibidir. 

Merkezi para yükleme

Bu opsiyonda tüm çalışanlara sabit ya da farklı tutarlarda para yüklemesini firma olarak siz yapabilirsiniz. Yapılan yükleme sonrası çalışanlar işyerindeki yemekhane, cafe vb. alanlarda uygulamayı kullanarak harcama yapabilirler.

Kişlerin kendi kredi kartları ile para yüklemesi

Firmaların merkezi kredi/para yüklemesi yapmayı tercih etmemesi ancak ön ödemeli sistem ile nakit avans alarak nakit kullanımını ortadan kaldırmayı istemesi halinde; kişiler iCard uygulamasını kullanarak kendi kredi kartlarından sisteme para yükleme yapabilmesine imkan verir. Böylelikle satış noktalarında mobil karekod ile ödeme yapılarak, verilen ön avanstan düşme gerçekleştirilir.

Her iki alternatifte de işleyiş aşağıdaki gibidir. 

 • Modül ile kişilere bakiye yüklemesi yapılarak harcama noktalarında bakiye kullanımı sağlanır.

 • Kişilere tek tek ya da toplu olarak bakiye yüklemesi yapılabilir.

 • Toplu bakiye yükleme ekranında toplam bedel girilerek seçilen kişilere eşit oranda dağıtımı sağlanabilir.

 • Harcama noktalarında Android el terminalleri üzerinden harcama tutarı girilir ve kullanıcının mobil uygulaması üzerindeki karekodu okutulur.

 • Kişinin bakiyesi uygun ise harcama tutarı hesabından düşülür.

 • Kişi mobil uygulama üzerindenki e-cüzdan menüsü ile bakiyesini görüntüleyebilir ve hesap hareketlerini inceleyebilir.

 • iCard yazılımı üzerinden kişi bazlı ve harcama noktası bazlı raporlama yapılabilir.

 • Harcama noktalarındaki terminal üzerinden de hareketler raporlanabilir.

 • Tutarlar sisteme TL cinsinden girilir ve TL cinsinden düşüm yapılır.

Mobil uygulama ile yemekhane geçiş kontrolü

Mobil kare kodlu yemekhane takibi ile işletmeniz içerisinde bulunan yemekhanelerde kontörlü ya da sabit bedelli olarak yemekhane takibi yapabilirsiniz.

Kontörlü ya da günlük sabit bedelli

Her bir yemekhane kullanımının 1 kontör ya da sabit bir bedel (Ör. 50 TL.) olarak belirlendiği durumlarda; aylık olarak tüm çalışanlara sabit ya da farklı tutarlarda kontör ya da bedel yüklemesini siz yapabilirsiniz. Yapılan yükleme sonrası çalışanlar işyerindeki yemekhane alanındaki turnikelerden geçişte ya da özel android el terminallerine kare kodlarını okuttuklarında her seferinde 1 kontör ya da sabit bedel kişinin hesabından otomatik olarak düşülür. 

Yemekhane takibindeki detaylar aşağıdaki gibidir. 

 • Merkezi olarak çalışanlara toplu olarak tümüne aynı ya da kişilere özel ayrı ayrı kontör / bedel tanımlaması yapabilirsiniz. (Bu opsiyon yönetici vb. kişilerin misafir kullanımları için ayrı bir düzenleme yapılmasına fayda sağlar.)

 • Günlere / öğünlere özel kullanım kısıtlamaları yapılabilir. Örnek; X kişiler sadece hafta arasında, Y kişiler sadece öğle yemeği yiyebilir gibi.

 • llk başta gruplar oluşturarak; her işe yeni giren için tekrar tekrar ayar yapmanıza gerek kalmadan, grup atması yapabilirsiniz.

 • Tanımlanan hakların devretmesini sağlayabilirsiniz,

 • Detaylı raporlama özelliği ile; hangi gün, hangi öğün, kaç kişi yemek yemiş gibi verileri isimli ya da isimsi olarak görebilirsiniz. 

 


Yemekhanede ekstraların satın alınması

Yemekhanede fix menüye ek olarak ek ürünlerin de satışı varsa; yine iCard mobil uygulaması ile ön ödemeli ya da kredili satış yapabilirsiniz. Bu opsiyonda; ek alımda; görevlinin özel android tablette ürünü seçmesi ve kişinin kare kodunu okutması yeterli olacaktır. 

bottom of page